— Náš ateliér je v podstatě "psí hřiště" —

Náš ateliér je nejen "dog and cat friendly", ale především nám jde o absolutní pohodu všech naši klientů, a to dvounohých, ale i čtyřnohých. Právě proto se držíme našeho patera zásad, aby každé fotografování proběhlo hladce a především v příjemném duchu.

Jako doma

V našem ateliéru není pohyb pejsků a kočiček jakkoli limitovaný. Ba naopak. Okamžitě po příchodu do ateliéru každého páníčka vyzveme, aby svého pejska vypustil z vodítka a nechal ho, ať si vše v ateliéru řádně prozkoumá. Z pohybu pejska v celém prostoru ateliéru není třeba být nervózní, jsem zvyklé na vše. A když píšeme, že na vše, tak tomu tak opravdu je. Je zde spousta jiných pachů, protože před pejskem navštívilo náš ateliér nespočet dalších zvířecích modelů, musí se navíc seznámit s doposud nepoznanými předměty jako je papírové fotografické pozadí a světla, která blikají. Pejsek se tedy seznámí se vším, co by mu mohlo jakkoli odvádět pozornost od naší spolupráce při fotografování.

Žádný spěch

Na začátku každému páníčkovi nabídneme kávičku, čaj, nebo si vybere z dalších variant občerstvení, které máme k dispozici a pohodlně jej usadíme do našich křesílek. Tento čas je důležitý pro nás pro všechny. My se dozvíme představu páníčka v souvislosti s výslednými fotografiemi, ale také to, čeho se případně pejsek bojí, abychom mohli nechtěnému rozrušení předejít. Páníček si navíc odpočine po případné náročné cestě a pejsek má čas se uklidnit, napít se z misky s vodou, kterou mu připravíme, pohrát si s hračkami, které máme volně k dispozici a případně dostat pamlsek.

Ve dvou se to lépe táhne

Při fotografování vždy spolupracujeme s majitelem, který nám nejen pomůže pejska zaujmout, ale případně se chopí házení pamlsků pejskovi, foukání bublinek, nandání a sundání obojků s mašličkami a pod. Sama fotografka by veškerou práci nezvládla, má totiž za cíl pořídit ty nejlepší momenty dění v ateliéru. Jednoduše, ve dvou se to lépe táhne!

Důležitá je pozornost

Zaujmout pozornost pejska nebývá zcela jednoduchý úkol, obzvlášť, když potřebujeme, aby pejsek nastražil ouška naším směrem, proto používáme různé dostupné pomůcky. Jednak jsou to pískací a chrochtací hračky, pak máme k dispozici chutné a voňavé pamlsky a nebojíme se ani různých šikovných aplikací se zvířecími zvuky, aneb musíme si umět poradit a především, na každého pejska platí něco jiného. K tomu nám však dopomáhají několikaleté zkušenosti při práci se zvířaty. Důležitá je nejen pozornost pejska vůči nám, ale musíme ji vyvážit i s ohledem na pejska. Je tedy bezpodmínečně nutné, abychom ho pravidelně odměňovali, a to jak pohlazením, tak pamlsky a zároveň také pravidelnými přestávkami mezi jednotlivými úseky focení.

Poradíme si i s "neposedy"

Možná někoho může napadnout: "Ale, co když můj pejsek nebude spolupracovat?" Na tuhle otázku máme recept, který zabere na 95% pejsků, a to, že fotíme většinou na nějakém vyvýšeném místě. Máme tedy k dispozici různé velikosti podnožek, košík, bedýnku, jednoduše něco, kde se bude pejsek cítit bezpečně a zároveň nebude nám utíkat.

Pokud máš tedy chuť zažít se svým čtyřnohým parťákem novou zkušenost a odnést si domů spoustu krásných fotografií, jednoduše nám napiš teď hned a rezervuj si svůj termín v ateliéru!